Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam!

Wiele placówek oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną. Należą do nich Ośrodki Pomocy Społecznej, Centra Wspierania Rodziny, Centra Interwencji Kryzysowej oraz prywatne gabinety, które mają podpisaną umowę z NFZ. Informacje na temat tych placówek w swojej okolicy powinna Pani uzyskać w OPS lub w internecie.

Jeśli podejrzewa Pani u siebie depresję, to zalecam wizytę u lekarza psychiatry. Psychiatra może zdiagnozować Pani zaburzenia oraz poddać Panią odpowiedniemu leczeniu. Depresja jest chorobą i należy ją odpowiednio leczyć. Sama pomoc psychologiczna w takim wypadku może nie wystarczyć, by powróciła Pani do zdrowia. 

Bezpłatna pomoc psychiatryczna dostępna jest w Przychodniach Zdrowia Psychicznego. W tych przychodniach nie potrzebne jest skierowanie oraz nie obowiązuje rejonizacja, czyli może Pani skorzystać z tej pomocy w całym kraju.

Pozdrawiam 

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy