Jestem pewien, ze mam depresję. Gdzie otrzymam bezpłatną pomoc?

Jestem przekonany, że mam depresję, wg testu Becka z Waszej strony mam wynik 34. Mam 19 lat, wiem, że to wiek akurat na depresję, zwłaszcza, że niedawno zacząłem studia w Warszawie. Chcę otrzymać pomoc psychiatry, ale po przejrzeniu oferty paru przychodni i profili lekarzy na Waszej stronie, stwierdzam, że na taką pomoc po prostu mnie nie stać. Zatem, gdzie mogę otrzymać pomoc bezpłatną pomoc psychiatry (refundowaną z NFZ)?

Witam.

Jeżeli jesteś z Warszawy, możesz poszukać prywatnej przychodni, która deklaruje, że ma podpisany kontrakt z NFZ. Powinieneś tylko sprawdzić, czy z lekarzem tej specjalizacji, która Ciebie interesuje. Bywa tak, że prywatne placówki maja podpisany kontrakt tylko z częścią swoich pracowników. Reszta lekarzy przyjmuje odpłatnie.

Ponadto każda dzielnica w Warszawie, ma też przypisane sobie placówki służby zdrowia, tzw. państwowe. Tam bezpośrednio powinieneś zapisać się do lekarza psychiatry.

Serdecznie pozdrawiam.