Jakie mam prawo do bezpłatnych świadczeń i zabiegów w państwowym gabinecie?

Dlaczego słyszy się że kobiety płaca w państwowym gabinecie lekarskim ok.160 zł za zastrzyk antykoncepcyjny skoro sam zastrzyk kosztuje ok. 50 zł w aptece ? Czy pacjentce przysługuje darmowe przyjęcie zastrzyku czy musi zawsze za niego płacic stąd taka cena?Jakie mam prawo jako pacjentaka do jakich bezpłatnych świadczeń i zabiegów w państwowym gabinecie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zabiegi i lek antykoncepcyjne nie są refundowane przez NFZ, nie są też refundowane wizyty z tym związane. Większość przychodni przyjmujących w ramach NFZ to prywatne placówki, posiadające kontrakt na wykonywanie refundowanych zabiegów, a wszystkie pozostałe traktowane są jako odpłatne.