Bezpłatne leczenie depresji

Mam kolegę, którego los jest mi bardzo bliski. W obecnym czasie szczególnie mocno doświadcza u siebie objawów borderline. Nie ma pieniędzy na terapię prywatną, jest na zasiłku z opieki społecznej i pracuje dorywczo. Jednak za moją radą podjąłby terapię grupową lub indywidualną, ale opłacaną z zasiłku z opieki społecznej. Czy jest gdzieś na Śląsku taka możliwość? Dodam, że obecnie ma 34 lata, był leczony w R., wg mnie diagnoza tam postawiona była trafna i pokrywa się z moimi obserwacjami jego zaburzenia. Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.

Witam!

Jeśli Pani znajomy jest ubezpieczony w ramach NFZ może starać się o psychoterapię w państwowych poradniach. Jest wiele możliwości, z których mógłby skorzystać, m.in. oddział dzienny szpitala psychiatrycznego, poradnia zdrowia psychicznego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie czy Centrum Interwencji Kryzysowej. Istnieją też świetlice oraz grupy wsparcia (terapeutyczne), które proponują bezpłatną pomoc terapeutyczną. Niektóre organizacje pozarządowe także zajmują się problemem zaburzeń psychicznych i dają możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Warto dowiedzieć się, czy w ośrodkach państwowych wymagane jest skierowanie do psychologa od lekarza (psychiatry lub rodzinnego). Proszę również pamiętać, że czas oczekiwania na terapię może być dłuższy niż w przypadku prywatnych gabinetów. Konkretne adresy ośrodków i poradni znajdzie Pani w Internecie lub np. w Ośrodku Pomocy Społecznej. Może Pani również skontaktować się z telefonem zaufania 116 123, w którym uzyska Pani adresy placówek świadczących bezpłatną pomoc psychologiczną w Pani okolicy.

Pozdrawiam

Mgr Arleta Balcerek

Jeżeli jest w ciężkiej sytuacji finansowej nich zgłosi się do mnie. Działam charytatywnie w takich przypadkach i postaram się pomóc Pani koledze.
Pracuję również online więc odległość nie stanowi przeszkody.

Pozdrawiam.

www.franksolutions.co.uk