Bezpłatne leczenie psychologiczne

Gdzie mogę skorzystać z darmowego leczenia psychologicznego w swoim mieście? Jak je załatwić? Jakich dokumentów potrzebuje. Jestem z Dąbrowy Górniczej.

Proszę skierować się do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej na 3 Maja lub pod ten adres, znaleziony przeze mnie przez google.
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny
Dąbrowa Górnicza, ul. Adamieckiego 13, pok. nr 6
tel. 32/262-61-43
czynny: w środy, czwartki, piątki w godz. od 16.00 – 18.00
bezpłatnych porad udzielają: radca prawny, psycholog, pedagog-terapeuta uzależnień.

Witam,
W dąbrowie jest poradnia zdrowia psychicznego i proponuję ją znaleźć w internecie, zadzwonić i umówić się na wizytę z psychologiem. Zazwyczaj na początku jest wizyta u psychiatry, który następnie kieruje do psychologa na psychoterapię.
Gdy pani zadzwoni do poradni dowie się pani jakich dokumentów wymagają. Zazwyczaj jest to dowód osobisty i potwierdzenie ubezpieczenia.

Dzień dobry!

Skierowanie na terapię w ramach NFZ może Pani otrzymać od swojego lekarza pierwszego kontaktu.
W każdym mieście istnieją również ośrodki pomocowe jak np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie oferowana jest bezpłatna pomoc psychologiczna lub informacje, gdzie można ją znaleźć.

Pozdrawiam!