Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Witam,
nie pisze Pani o jaką chorobę chodzi, czy jest to choroba somatyczna czy psychiczna. Jeśli chodzi o choroby psychiczne, warto szukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego, czasami potrzebne jest skierowanie od lekarza psychiatry bądź lekarza pierwszego kontaktu, to już musiałaby się Pani zorientować,jakie są wymagania okolicznych Poradni. Gdyby była to sytuacja choroby somatycznej można szukać grup wsparcia w różnego typu fundacjach i stowarzyszeniach, zresztą i w sytuacji chorób psychicznych możną taką pomoc znaleźć także i w fundacjach, jednak w tym przypadku raczej zalecałabym kontakt z Poradniami Zdrowia Psychicznego, być może będzie możliwość psychoterapii indywidualnej lub (często bardzo pomocnej w radzeniu sobie z chorobą i zapobieganiu nawrotom) terapii grupowej. Często szpitale psychiatryczne lub szpitale z oddziałami psychiatrycznymi taką pomoc oferują. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej itp. organizacjach i fundacjach w swoim mieście.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty