Gdzie może zadzwonić osoba chora na depresję z myślami samobójczymi?

Moja mama przyjmuje leki na depresję, czasem psychicznie bardzo źle się czuje. Wyznała mi, że ma myśli samobójcze, a ostatnio była blisko podjęcia tego kroku. Mieszkam 1.600 km od niej i martwię się, mówiła, że nie ma do kogo się zwrócić w tak kryzysowej sytuacji. Czy jest bezpłatna pomoc psychologa lub telefon zaufania dla dorosłych w związku z powyższym? Bardzo proszę o pomoc. Mama mieszka w Głogowie, woj. dolnośląskie. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Z Pani opisu wynika, że Mama jest leczona - w takiej sytuacji byłoby najlepiej zgłosić problem prowadzącemu leczenie psychiatrze. Psychiatra może skorygować leczenie.

Bezpłatną pomoc lekarską i psychologiczną świadczą poradnie zdrowia psychicznego.

W przypadku uporczywych myśli samobójczych można zgłosić się, nawet bez skierowania, do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.

Poniżej znajdzie Pani link do tego typu placówek w Głogowie: http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/znajdz/Dolnoslaskie/Glogow/Psychiatria/W0...

Poradnia zdrowia psychicznego może również udzielić informacj na temat lokalnych grup wsparcia, stowarzyszeń osób chorych i podobnych organizacji.

Serdecznie pozdrawiam