Może śmierć rozwiąże wszystkie moje problemy?

Codziennie myślę o samobójstwie, raz prawie się powiesiłam, ale nie udało się, ręce mam pocięte, ale to daje ulgę chwilowo, a śmierć możne dać ulgę na wieczność?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Niestety nikt nie zna odpowiedzi, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Natomiast wiadomo, że za życia można poradzić sobie z problemami i cieszyć się tym, co przyniesie los.
Myśli samobójcze i problemy z samookaleczaniem się mają swoje przyczyny w trudnościach psychicznych, ciężkich doświadczeniach życiowych i wewnętrznych konfliktach. W takim wypadku warto jest zadbać o siebie i swoje samopoczucie. Może w tym pomóc praca z psychologiem/psychoterapeutą, rozmowy z konsultantem telefonu zaufania czy spotkania grup wsparcia.
Polecam wizytę u psychologa, by rozpocząć działania mające na celu poprawę życiowej i psychicznej sytuacji. Bezpłatna pomoc oferowana jest m.in. przez Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodki Wsparcia Rodziny i Pomocy Ofiarom Przemocy, Ośrodki Pomocy Społecznej. Zachęcam także do korzystania z pomocy telefonów zaufania.

Pozdrawiam