Jak odnaleźć sens życia?

Po co żyć?! No po to, by być szczęśliwym, no ale ja nie mam szczęścia. Co mam zrobić? Powiesić się? Żyletka przestaje pomagać, a w tym domu mogę zwariować, nikt mnie tu nie rozumie. Nie daję rady, nie mam siły do życia, myślę o samobójstwie. Co mam zrobić żeby wreszcie dojść do sensu tego szarego, nudnego, strasznego bolesnego, okrutnego życia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Szczęście każdy z nas rozumie na swój sposób. Dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co należy konkretnie zrobić, czy jak myśleć, by to szczęście osiągnąć.
Sądzę natomiast, że bardzo potrzebna jest Pani pomoc specjalistyczna. Warto, żeby zdecydowała się Pani na wizytę u psychiatry, który będzie mógł zdiagnozować Pani problem. W razie potrzeby zaleci odpowiednie leczenie. Pomocna będzie również wizyta u psychologa i rozpoczęcie terapii.
Stosowanie autoagresji nie jest dobrą metodą rozwiązywania psychicznych problemów. Narastające napięcie i trudne emocje wywołane przez samookaleczanie się wzmagają myśli samobójcze. Praca z psychologiem da Pani szansę poprawy samopoczucia i poznania pozytywnych sposobów pokonywania psychicznych trudności.
Zachęcam także do korzystania z pomocy telefonów zaufania (np. 116 123 dla osób w kryzysie emocjonalnym). Będzie Pani mogła rozmawiać o swoich problemach i dostać wsparcie, a także informacje na temat miejsc, gdzie znajdzie Pani bezpłatną pomoc psychologiczną.

Pozdrawiam

Dzień dobry.
Staram się zrozumieć Pani trudną sytuację i znacząco obniżony nastrój.
Proponuję Pani udanie się na wizytę do lekarza psychiatry lub do psychologa psychoterapeuty.
Do tego czasu proszę spróbować w trudnych chwilach porozmawiać z bliską Pani osobą. Opowiedzieć o tym, co Pani czuje i czego potrzebuje.
Myślę, że ważna jest również obecność kogoś bliskiego, do kogo ma Pani zaufanie.
Polecam również Kryzysowy Telefon Zaufania - 116 123. Infolinia czynna jest codziennie od 14 do 22, a w dodatku jest bezpłatna!
Życzę wytrwałości i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski