Jak poradzić sobie z brakiem chęci do życia?

Nie radze sobie psychicznie, ale nie chce pójść po pomoc specjalisty zeby rodzice nie mieli dodatkowe stresu, ani nikt nie wiedział. Jak pomodz sobie samemu jesli nie ma sie juz sily do zycia i codziennie mecza mysli samobojcze

Witam
Jeśli ma Pani 18 lat to psycholog nie ma obowiązku informowania rodziców o tym, że korzystała Pani z pomocy psychologicznej. Brak chęci do życia i myśli samobójcze to zbyt dużo trudnych emocji, aby radzić sobie z tym samemu. Jest kilka technik, które mogą poprawić nastrój, który jest nieco obniżony, ale nie jestem przekonana, czy w Pani przypadku znacznie obniżonego nastroju będą pomocne. Do ich wykonania potrzebne jest samozaparcie i chęć do działania, a jak się nie ma siły na podstawowe obowiązki, to co dopiero z resztą. Wiem, że nie jest łatwo odważyć się skorzystać z pomocy psychologicznej (mają z tym problem nawet psychologowie), ale myślę, że byłoby to najbardziej pomocne. W poradniach psychologicznych psycholog przyjmuje za NFZ, ale potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Kiedy pojawiają się myśli samobójcze może Pani skorzystać bez skierowania z konsultacji z lekarzem psychiatrą.
Tu jest psycholog i psychiatra: Poradnia Zdrowia Psychicznego - Kępno
Adres: Ks.wawrzyniaka 42 , Kępno Tel. 062/79-13-300
Proszę zadbać o siebie i dać sobie pomóc. Trzymam kciuki. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Z głębi serca i trzewi staram się zrozumieć Pani emocje oraz sytuację, w której się Pani znajduje.
Proszę się zastanowić nad rozmową z najbliższą dla Pani osobą. Proszę opowiedzieć o swoim nastroju, emocjach oraz niechęci do życia.
Myślę, że JEST PANI WARTA ŻYCIA i tego, żeby powiedzieć światu o tym, co jest w środku Pani, w Pani 'sercu', umyśle itd.
Gorąco zachęcam Panią do rozmowy na bezpłatnej infolinii - 116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym.
Rozmowy na infolinii przebiegają w atmosferze zrozumienia, pełni szacunku i akceptacji.
Ponadto zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty. Nie ma Pani nic do stracenia, a zyskać może Pani bardzo dużo.

Życzę Pani wiary w swoją unikatowość oraz chęć poznawania i odkrywania życia,

Dariusz Pysz-Waberski

Witam,
Przy dręczących myślach samobójczych, należy skorzystać jak najszybciej z pomocy psychologa lub psychiatry, gdyż jest to kwestia priorytetowa np. można skorzystać z pomocy specjalisty w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pani najbliżsi z pewnością chcą Pani dobra, stąd też powinna ich Pani powiadomić o swoim złym samopoczuciu i poprosić o ewentualne wspólne poszukanie specjalisty - gdy będzie Pani w kontakcie ze specjalistą, z pewnością rodzice będą również czuć się bezpieczniej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek