Jak przywrócić chęć do życia?

Nie wiem jak to napisać. Może po prostu NIE CHCE MI SIĘ ŻYĆ. Nie mam żadnego wsparcia ze strony rodziny. Znajomych też już nie mam. W sumie jedyną osobą dla której żyję jest mój 7msc synek. Ale jego w sumie też do końca nie potrafię pokochać. Jednak nie chce go stracić. Boję się że jeżeli poproszę o pomoc psychologa to tak się właśnie stanie.Gdybym tak bardzo nie bała się tego co mnie spotka po śmierci już dawno bym się zabiła i odciążyła ich wszystkich od mojej obecności.

Witam,

Proszę w możliwie jak najszybszym czasie skorzystać z pomocy psychiatrycznej i psychologicznej/ terapeutycznej. Stan w który Pani obecnie doświadcza, niechęci do życia oraz myśli samobójcze, podlega procesowi leczenia. Na podstawie tego co Pani napisała można postawić hipotezę, że doświadcza Pani depresji, być może depresji poporodowej. Najszybciej uzyska Pani pomoc terapeutyczną bezpłatną w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który znajduje się najbliżej miejsca Pani zamieszkania. Wiele kobiet zgłasza się z podobnym problemem jak Pani do specjalistów i wraca do pełni dobrego samopoczucia. Poszukiwanie pomocy nie skutkuje odebraniem dziecka, zwłaszcza, że jest ono jak Pani napisała, Pani motywacją do życia.
Proszę nie zwlekać z wizytą u psychiatry oraz kontaktem z psychologiem/ psychoterapeutą.
Z depresją której towarzyszyć mogą myśli samobójcze można z pomocą specjalistą skutecznie wygrać i odzyskać chęci do życia.

Ponadto można skorzystać z bezpłatnych telefonów wsparcia, gdzie dyżurują specjaliści:

np.

116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych!), w godzinach 14.00-22.00.

lub

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – bezpłatny telefon czynny całą dobę (24h).

Życzę siły do podjęcia pierwszego kroku ku zdrowiu,
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek