Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi przed wizyta u lekarza?

Od dłuższego czasu mam myśli samobójcze, na wizytę u psychiatry muszę czekać około trzech miesięcy i nie wiem jak sobie poradzić z napadami z tych myśli. Czy jest jakiś sposób na uspokojenie się zanim porozmawiam z psychiatrą?

Witam,

wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako metoda leczenia, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub wsparcie psychologiczne.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.
Staram się zrozumieć Pani trudną sytuację. Ciężko powiedzieć coś więcej z Pani krótkiego opisu sytuacji.
Jeśli nie może doczekać się Pani wizyty u psychiatry (NFZ) w miejscu, w którym się Pani zarejestrowała to może warto zadzwonić do innych poradni i powiedzieć, że sprawa jest bardzo pilna.
Ponadto proszę próbować w Poradniach Zdrowia Psychicznego również zwracając uwagę na istotność tej sprawy. Zawsze można poprosić o w miarę korzystny termin.
Do tego czasu proszę spróbować w trudnych chwilach porozmawiać z bliską Pani osobą. Opowiedzieć o tym, co Pani czuje i czego potrzebuje.
Myślę, że ważna jest również obecność kogoś bliskiego, do kogo ma Pani zaufanie.

Polecam również Kryzysowy Telefon Zaufania - 116 123. Infolinia czynna jest codziennie od 14 do 22, a w dodatku jest bezpłatna!

Życzę wytrwałości i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze
prawdopodobnie wynikają z niskiej samooceny
i zapewne przykrych doświadczeń z przeszłości.
Niewykluczone, że jest to depresja,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi
możliwości rozwiązania swoich trudnych
problemów – stąd myśli samobójcze.
Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawała Pani
zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny,
przyjaciół i znajomych.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić
do bliskiej koleżanki, kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60,
Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 654 40 41
lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz psychologiem lub psychoterapeutą, który dotrze
do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, jeżeli ma Pani myśli samobójcze, ma trudności w poradzeniu sobie z tą sytuacją, nie czekać na wizytę w poradni, może Pani samodzielnie zgłosić się do szpitala i poprosić o rozmowę z lekarzem psychiatrą. Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 lub zgłosić się do ośrodka interwencji kryzysowej: http://www.oik.org.pl/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl