Czy to może być chwilowy stan?

Witam, jestem nastolatką która się okalecza, nie widzę w tym nic złego, również chcę umrzeć, mam myśli samobójcze i wiem że jestem do tego zdolna, jednak nie wiem czy chcę umrzeć. Nie mam pojęcia co robie jeszcze w życiu. Czasami myślę ze moge mieć depresję, nie rozumiem samej siebie. Często płacze, nie mam na nic siły, również mało jem, ponieważ uważam powinnam wyglądać inaczej. Bywa naprawde różnie. Raz jest lepiej a raz gorzej. Niczego po mnie nie widać. Wydaje się że jest wszystko w pożądku. Czy to chwilowy stan? To są tylko moje "humorki" Jak to zakończyć? Ja osobiście nie widzę problemu, jast naprawdę w porządku jednak bywa chwilami ciężko.

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, stresujące

sytuacje? Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Myśli samobójcze i chęć samookaleczania są skutkiem

poważnego napięcia psychicznego, sposobem na wyładowanie

agresji, stresu lub ukojenia lęku.

Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny wydaje się

być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.

Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze mogą wynikać z niskiej

samooceny i zapewne przykrych doświadczeń z przeszłości.

To, czego Pani obecnie doświadcza jest bardzo niepokojące,

wręcz niebezpieczne.

Niewykluczone, że jest to depresja, jednak rzetelną diagnozę

można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym

przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości

rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.

Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawała Pani zupełnie sama.

Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny,

przyjaciół i znajomych.

Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić

do bliskiej koleżanki, kogoś z rodziny lub wykorzystać

Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60,

Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 654 40 41

lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123

Niezmiernie ważne jest też, żeby Pani problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem

psychoterapeutą,

Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty powstałe

na przestrzeni życia, które przyczyniły się do powstania opisanych

przez Panią zaburzeń oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/