Czy może być to coś w rodzaju depresji?

Witam. Od dłuższego czasu miewam bardzo częste wahania nastroju, najczęściej wieczorem. Z bardzo szczęśliwej mogę bardzo szybko zmienić się na smutną i płaczliwą bez żadnego powodu. Ostatnio bardzo często myślę o samobójstwie i cały czas w głowie coś mi powtarza, że całe moje życie to porażka i tylko truję życie moim przyjaciołom. Nie wiem czy mam się zwrócić po jakąkolwiek pomoc w tej sprawie i jak się otworzyć. Czy powinnam skierować się do psychologa lub psychiatry? Czy może być to coś w rodzaju depresji?

Szanowna Pani,

wskazane jest kompleksowe leczenie farmakoterapia oraz psychoterapia poznawczo - behawioralna, objawy wskazują na zaburzenie depresyjne, w związku z tym wskazana jest konsultacja u lekarza psychiatry i równolegle wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za podzielenie się swoimi wątpliwościami i podjęcie wyzwania, by znaleźć dla siebie pomoc specjalistyczną.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma Co i Jak się z Panią dzieje i Jak się Pani czuje sama ze sobą, i jest to zadowalający krok
w poradzeniu sobie z trudnościami.

Zachęcam Panią mocno, by nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i podjęcia komplementarnego leczenia (psychoterapii/farmakoterapii?, by nabyła Pani pomocne umiejętności zadbania o swoje potrzeby/pragnienia/oczekiwania.

Co może Pani jeszcze? Już dzisiaj!
Mogłaby Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyskałaby Pani wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) i z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po tak potrzebną Pani pomoc..

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią,
Pani nagłe zmiany nastroju i myśli samobójcze mogą wskazywać
na zaburzenia depresyjne, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni
Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.
Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od rodziny, przyjaciół
i znajomych.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do bliskiej koleżanki,
kogoś z rodziny lub wykorzystać Całodobowy Telefon Zaufania,
nr 81 534 60 60, Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 654 40 41
lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem
lub psychoterapeutą, który dotrze do źródeł Pani złego nastroju
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie
rozwiązany.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty powstałe
na przestrzeni życia oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl