Brak celu w życiu, myśli samobójcze - co robić?

Jestem dziewiętnastoletnią dziewczyną. Od dłuższego czasu brak mi celu w życiu. Jestem smutna, bez większego powodu zmienia mi się nastrój. Przepełnia mnie poczucie pustki wewnętrznej. Nie mogę znieść własnego towarzystwa oraz przepełniają mnie myśli o śmierci. Nie chcę tego zrobić. Po prostu pojawiają się one i nie chcą odejść. Dawniej, gdy byłam młodsza robiłam sobie krzywdę. Obwiniałam o wszystko co wokół mnie nie wychodziło. Czuję się szara, nudna i nieciekawa. Najchętniej spałabym całymi dniami. Uśmiech mnie boli. Co może mi dolegać? Co powinnam zrobić? Myślałam o tym aby udać się do psychologa po radę. Bardzo mnie wszystko wewnętrznie boli. Nie mogę już tego znieść. Proszę o radę.

Witam!
Wizyta u psychologa będzie jak najbardziej wskazana. Pani samopoczucie może być wynikiem wcześniejszych problemów i brania na siebie winy za wszystkie niepowodzenia. Obniżenie nastroju oraz myśli samobójcze są niepokojącym objawem, dlatego warto rozpocząć spotkania z psychologiem jak najszybciej.
Pomoc specjalisty pozwoli Pani dotrzeć do przyczyn problemów i złego samopoczucia. Rozwiązywanie trudności i wsparcie ze strony psychologa mogą dać Pani możliwość zmiany obecnej sytuacji psychicznej i odzyskanie dobrego nastroju. W trudnych chwilach zachęcam do korzystania z pomocy telefonu zaufania (może to być telefon lokalny lub ogólnopolski, np. dla osób w kryzysie emocjonalnym 116 111).

Pozdrawiam