Straciłam już chyba wszystkich ludzi, na których mi zależało. Czy mam depresję?

Jestem z moim chłopakiem bardzo długo. Kocham go i nie chcę stracić. Od kilku miesięcy prawie ciągle się kłócimy. Ostatnio przestaliśmy się widywać, a on nawet nie chce ze mną rozmawiać i wyjaśnić sobie wszystkiego. Planowaliśmy wspólną przyszłość, a teraz on mówi mi, że mnie nienawidzi. Wiem, że w tym wszystkim jest też moja wina, ale wydaje mi się, że większość nieporozumień wynika z jego trudnego charakteru. Po każdej kłótni mam ochotę popełnić samobójstwo. Ciągle płaczę, nie potrafię się pozbierać. Straciłam już chyba wszystkich ludzi, na których mi zależało, którym mogłam się wyżalić. Zostałam z tym sama i już nie wiem co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Brak wsparcia i problemy w relacji mogą powodować pojawianie się myśli samobójczych. Brak możliwości rozmowy z innymi ludźmi może powodować powstawanie dużego napięcia emocjonalnego.
Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy specjalistów. Zachęcam do korzystania z pomocy telefonu zaufania (116 123) oraz wizyty u psychologa. Pomoc psychologa i konsultantów telefonu zaufania da Pani możliwość uzyskania wsparcia i poradzenia sobie z tą trudną sytuacją.

Pozdrawiam

Witam,

wskazana jest konsultacja psychiatryczna oraz wsparcie psychoterapeutyczne. Pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Najprostszą drogą a jednocześnie wydającą się najskuteczniejszą w tym momencie, będzie skorzystanie z usług psychologa/ psychoterapeuty, który podczas wizyt rozpocznie pracą z Panią nad zgłaszanymi trudnościami. Jest to szczególnie ważne ze względu na trudności w radzeniu sobie z emocjami, które Pani zgłasza.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek