Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy depresji, płaczliwość i myśli samobójcze

Witam, od jakiegoś czasu dręczą mnie objawy chandry/depresji, a od miesiąca codziennie płaczę i mam myśli samobójcze, które są bardzo natrętne. Nienawidzę siebie, nie potrafię się zaakceptować. Nie radzę już sobie, a udaję, że wszystko jest ok. Myślę, że nie zasługuję na szczęście i śmierć jest najlepszą rzeczą, jaka może mnie spotkać... Nie mogę się na niczym skupić i coraz mniej rzeczy mnie cieszy. Boję się o tym powiedzieć rodzicom i nie wiem, co robić...
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Witam,
Zawsze warto postarać się porozmawiać z bliskimi, ale także może Pani szukać sama pomocy. W przypadku myśli samobójczych jest to nawet konieczne! Proszę potraktować swój stan poważnie zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. W przypadku myśli samobójczych może się Pani zgłosić nawet do szpitala. Stan, który Pani opisuje, może wynikać z różnych przyczyn, może to być nawet depresja, którą należy traktować poważnie i leczyć możliwie jak najszybciej. W leczeniu stosuje się psychoterapię i farmakoterapię. Gdyby miała Pani jakieś dodatkowe pytania, zarówno co do swojego stanu, jak i spraw takich gdzie konkretnie szukać i jak znaleźć dla siebie pomoc może się Pani ze mną kontaktować bezpośrednio (mailowo bądź telefonicznie), być może będę mogła bardziej pomóc. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrią/lub psychologiem. Podobne objawy mogą świadczyć o depresji i konieczne jest wówczas leczenie (farmakoterapia i psychoterapia). Zachęcam do działania, zanim myśli suicydalne nasilą się.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, sprawa jest poważna. Proszę zgłosić się na leczenie do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego. Jeżeli będą mieli odległe terminy proszę pojechać, do najbliższego Szpitala Psychiatrycznego - tam stale dyżuruje psychiatra. Depresja jest wyleczalna, a Pani bardzo cierpi. Proszę dać sobie pomóc. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy