Czy można się wyleczyć z depresji poporodowej?

Mam 21 lat, jestem kobietą. Leczę się już około 5 miesięcy - biorę tabletki, ale mam wahania nastrojów, raz jest dobrze, a raz źle. Mam takie dziwne myśli i zastanawiam się, czy to po tych tabletkach depresja jest chorobą wyleczalną - bardzo mnie to męczy. Proszę mi pomóc, dziękuję z góry.

Witam serdecznie.

Podaje Pani bardzo mało informacji, na tej podstawie bardzo trudno mi zdiagnozować problem. Nie wiem, co rozumie Pani przez "dziwne myśli" - można przez to rozumieć myśli natrętne lub samobójcze. Zdarza się, że leczenie przeciwdepresyjne powoduje, jako objaw uboczny, myśli samobójcze, jednak objaw ten występuje najczęściej na początku leczenia.

Biorąc pod uwagę to, że pomimo stosowania leku przez dostatecznie długi czas czuje się Pani źle, leczenie nie jest w pełni satysfakcjonujące - powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza prowadzącego. Psychiatra może skorygować dawkę leku lub zaproponować inny, skuteczniejszy lek. Proszę również rozważyć równoczesne rozpoczęcie psychoterapii.

W przypadku uporczywych myśli o tematyce samobójczej i długiego czasu oczekiwania na wizytę u lekarza może Pani zgłosić się do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.

Seredcznie pozdrawiam