Gdzie szukać pomocy, jeśli chodzi o lęki i silny stres?

Gdzie szukać pomocy jeśli chodzi o lęki i silny stres? Dodam iż próbowałem poradzić się lekarza rodzinnego który zaskoczył mnie odpowiedziom że chłopak w moim wieku czym miałby się stresować i że chyba już sam nie wiem co mi jest ,zmieniłem lekarza rodzinnego po czym ten drugi zrobił mi podstawowe padania krwi i moczy które wyszły według niego bardzo dobre po czym powiedział mi że mam nie kombinować nad swoim zdrowiem . Chodziłem do psychologa ale niestety koszty wizyty zbyt drogie jak dla mnie

Witam,
według jednej z ważniejszych koncepcji psychologicznych, to czy coś staje się dla nas stresujące wynika z indywidualnej oceny. Tym samym nie można uznać, ze pewne zdarzenia, czy sytuacje nie są stresujące. Jeśli doświadcza Pan wzmożonego napięcia warto skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Warto wiedzieć, że takie wsparcie udzielane jest również w ramach refundacji NFZ. W internecie znajdzie Pan wykaz placówek, które maja podpisany kontrakt.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Spróbuj poszukać pomocy psychologicznej w ramach NFZ, np. poradniach zdrowia psychicznego albo w innych instytucjach w Twoim rejonie- w ośrodkach interwencji kryzysowej, pomocy społecznej, stowarzyszeniach lub fundacjach. Często dostępne są w takich miejscach różne warsztaty mające na celu polepszenie jakości życia (niejednokrotnie bezpłatne), np. radzenia sobie ze stresem. Szkoda by było żebyś został pozbawiony pomocy psychologicznej, która na pewno Ci się przyda. Pozdrawiam, Monika