Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami, stresem?

Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami, stresem? Bo z czasem zaczynam reagować złością na różne sytuacje. A później jest mi z tym źle, obiwiniam siebie. Bo wiem, że ranię często najbliższe mi osoby

Witam,
zachęcam Panią do konsultacji z psychoterapeutą lub psychologiem. W trakcie spotkań z takim specjalistą można nauczyć się radzenia sobie ze stresem i właściwego odreagowywania stanów emocjonalnych. Z pomocy takiego specjalisty można skorzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji NFZ (wówczas należy udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego)
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Stres dzielimy - najogólniej rzecz ujmując - na stres cielesny i psychiczny.
Na stres cielesny (wszelkie napięcia, spięcia mięśni, bóle) polecam trening relaksacyjny Jacobsona - rozluźnia, uspokaja.
Na stres psychiczny (inaczej poznawczy) polecam udać się na spotkanie z psychologiem, który pokaże pani konkretne metody radzenia sobie ze stresem dostosowane do Pani problemu. W tym zakresie najlepszą pomocą będzie służyć psycholog z nurtu poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam.

Dzień dobry, jeżeli pani wybuchy złości są częste i nieadekwatne do sytuacji zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu przeprowadzenia pełniejszej diagnozy. Pomocna może okazać się psychoterapia. Pozdrawiam.