Jak poradzić sobie ze zdenerwowaniem i zbytnim przeżywaniem emocji?

witam potrzebuje pomocy bo mam tendencje do przejmowania sie i denerwowania zalamywania jak z tego wyjsc???

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Witam,
jak najbardziej zalecałabym konsultację u psychologa i rozważenie podjęcia terapii celu lepszego radzenia sobie z emocjami. Pozdrawiam.

"Przejmowanie się", "denerwowanie", "załamywanie" to nic innego jak sposób myślenia na temat tego, co się przytrafia i na temat siebie samego. W związku z tym polecam udać się na konsultację z psychologiem poznawczo-behwioralnym, którego praca szczególnie nakierowana jest na sposoby myślenia oraz ich zmianę w celu powrotu do równowagi i spokoju. Powodzenia!

Witam,
nadmierne skupienie na negatywnych doświadczeniach, które prowadzi do silnego przejmowania się wiąże się m.in. ze sposobem myślenia i analizowania zdarzeń. Aby mógł Pan lepiej radzić sobie z negatywnymi sytuacjami polecam udanie się do specjalisty-psychologa lub psychoterapeuty (najlepiej poznawczo-behawioralnego), który wskaże odpowiedni kierunek pracy, umożliwiający uzyskiwanie spokoju i lepsze radzenie sobie w trudnych dla Pana sytuacjach
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl