Problem z panowaniem nad emocjami u 33-latki

Witam, mam problemem z panowaniem nad emocjami; wszystko mnie denerwuje,szybko wybucham,krzyczę,używam wulgaryzmów ,niewiele brakuje żebym przeszła do rekoczynow. Denerwuje mnie wszystko; od najbliższych po zupełnie obcych mi ludzi, czasem w sytuacji gdy nie mogę odreagować kończy się dusznosciami, ściska mi gardło i nie mogę złapać powietrza przez dłuższy czas a serce wali jak oszalałe. Dodam ze byłam u specjalisty i dotąd żadne leki terapia nie przyniosly pożądanych efektów? Proszę o pomoc

Niestety nie pisze Pani w jakim nurcie była prowadzona terapia, w której Pani brała udział. Proponuję udać się na spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym i przebyć z nim trening kontroli złości podczas którego skupi się Pani na swoich przekonaniach dotyczących siebie i świata, zwróci również uwagę na postrzegane w otoczeniu prowokacje i nauczy się innych, bardziej zdrowych dla Pani reakcji na spotykane trudności. Powodzenia!

W tego typu problemach dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna oraz terapia schematu. To podejścia, w których terapeuta aktywnie skupia się na zgłaszanych przez klienta problemach.

Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmienić niepożądane zachowania przez identyfikację i zmianę sposobu myślenia oraz naukę nowych, zdrowszych sposobów radzenia sobie.

Terapia schematu oferuje podobne możliwości, a dodatkowo pomaga zidentyfikować tzw. "pułapki życiowe", które prowadzą nas do nadmiernego przeżywania emocji albo powtarzania tych samych błędów.

O modelu poznawczym leżącym u podstaw terapii poznawczo-behawioralnej może przeczytać Pani np. tu:
http://www.psychowiedza.com/2013/09/schematy-w-archiwum-umysu-i-model.html

Jeśli zaś chodzi o terapię schematu, to polecam świetną książkę "Program zmiany sposobu życia" Jeffrey'a Younga i Janet Klosko.

Pozdrawiam!