Nadmierny stres i problemy z opanowaniem emocji

Witam Mam problem z nadmiernym stresem i opanowaniem emocji - krzyczę z byle powodu na męża - stres mam w pracy i w domu z byle powodu wybucham . Mąż np nie spłucze zlewu czy obieca że coś zrobi a nie zrobił to odrazu krzyczę na niego w niebogłosy - samej mi to przeszkadza ale nie potrafię się opanować . OD małego w domu mialam stres tato wiecznie krzyczał na mamę i myśle ze moze to być tez coś ze wyniosłam z domu brak szacunku dla drugiej osoby i wiecznie kłucimy się z mężem-jak sobie poradzi

Gdy w domu panuje atmosfera stresu i napięcia, to dziecku może być trudno rozwinąć umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami. Konsekwencją w dorosłym życiu może być przeżywanie nadmiernego stresu i skłonność do wybuchów, a potem np. do przeżywania poczucia winy.

Zachęcam, aby umówiła się Pani na spotkanie z terapeutą - terapia jest często okazją do zrozumienia swoich problemów oraz rozwijania tych umiejętności, których nie potrafili przekazać nam rodzice.

Myślę też, że bardzo wartościową lekturą dla Pani będzie "Program zmiany sposobu życia" Jeffrey'a Younga i Janet Klosko.

Pozdrawiam!

Witam, ma Pani dwa wyjścia: rozpocząć samodzielną pracę nad obniżeniem poziomu pobudliwości emocjonalnej np poprzez ćwiczenia relaksacyjne, jogę itp
lub skorzystać z psychoterapii w celu przepracowania negatywnych wzorców funkcjonowania w relacji wyniesionych z dzieciństwa. Warto zająć się tym jak najszybciej zanim poziom zniszczeń w relacji z mężem będzie tak duży, że uczucie między Wami przejdzie do historii.Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry, to dobrze, że zdaje sobie pani sprawę z problemu to pierwszy krok do zmiany. W sytuacji wzburzenia proszę obserwować siebie, zanim zacznie pani krzyczeć proszę pomyśleć o tym co się z panią dzieje, jakie myśli się pojawiają. Taka samoobserwacja pozwoli nabrać dystansu. Pozdrawiam.