Brak opanowania emocji po zerwaniu z narzeczonym

Pół roku temu, zerwałam z narzeczonym, z którym byłam 6lat. Rozstanie było moją decyzją i nie żałuję jej. Niestety od tego czasu jestem totalnie zagubiona ciągle się spieszę, spóźniam, wiecznie w biegu, zalegam z opłatami za mieszkanie bo nie ogarniam wszystkich rachunków.Najmniejsza drobnostka doprowadza mnie do szału, rzucam przedmiotami i wulgaryzmami jakbym była opętana. Zupełnie nie potrafię zapanować nad swoim życiem. Nie potrafię rozwinąć mojej kariery, zdobywać nowych umiejętności. 25 l.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Pół roku od rozstania z narzeczonym to tak naprawdę krótki czas, więc nic dziwnego, że nadal to Pani w jakimś sensie może przeżywać. Możliwe, że łatwiej było się Pani pogodzić z rozstaniem, tym bardziej, że to Pani podjęła decyzję o zakończeniu związku. Niemniej jednak rozstanie to pewna zmiana, która niesie szereg różnych konsekwencji, np. konieczność samodzielnego pamiętania o zapłaceniu rachunków. Jeżeli czuje się Pani subiektywnie źle w obecnej sytuacji, trudno Pani zapanować nad emocjami, nie radzi sobie Pani z kontrolą emocji, to warto byłoby się skonsultować z psychologiem, do czego zachęcam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Zachowanie, występujące u Pani może świadczyć, że tak naprawdę nie pogodziła się Pani z rozstaniem, pomimo, że twierdzi Pani, „że nie żałuje”. Innym powodem takiego zachowania może być to, że posiada Pani osobowość zależną, dlatego nie potrafi Pani funkcjonować prawidłowo sama. Powinna Pani zgłosić się na konsultacje do psychologa lub psychoterapeuty.