Brak opanowania nad emocjami

Witam. Mam problem: nie panuję nad emocjami . Jestem 16 - letnim chłopakiem . Zaczeło sie to przez dziewczynę która była mi bliska ale oszukiwała mnie i mam wyrzuty sumienia że byłem tak łatwo wierny.... Trwało to jakies 2 lata. Od kąd sobię z tym nie radzę jestem zdolny do rzeczy których potem żałuję . Mam ochotę się wyrzyć na wszystkim . Szybko się denerwuję. Najgorsze jest to że objawia sie to fizycznie . Mam ochotę zrobic krzywdę innym osob. Jak mam sobię z tym radzic ? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam
Jesteś w okresie dorastania, dojrzewania, moża zabrzmi banalnie ale hormony też robią swoją robotę. Dobrze ze piszesz o tym że boisz się zrobić komuś krzywdę, to już początek zrozumienia tego co się dzieje. Proponuje prostą technikę jak czujesz że za chwilę nie wytrzymasz i w coś uderzysz, pomyśl o tym co się dzieje, weż kilka oddechów i spróbuj skupić uwagę na czymś innym. To jest tylko jedna z technik.
pozdrawiam
a.s

k...1, najlepiej będzie, jak udasz się do psychologa. Samemu trudno jest pracować nad czymś tak ważnym i trudnym, jak emocje. Jeśli tylko będziesz chciał coś w sobie zmienić i zacząć pracować, na pewno terapia przyniesie sukces!
Jarek Zabojszcz