Jak poradzić sobie z emocjami podczas okresu?

Dzień dobry, Jak radzić sobie z nerwowością podczas okresu. Od trzech dni zmagam się z nagłymi stanami nieuzasadnionego gniewu, złości, czuję wewnętrzną agresję przez którą mam ochotę zrobić sobie krzywdę. Rozdrażnienie pojawia się nagle, bez konkretnej przyczyny. Jest na tyle silne, że mam potrzebę jego rozładowania na sobie lub na czymś. Mam też dość zmienne nastroje. Od stanu depresyjnego, w którym tracę na wszystko ochotę i mam myśli o bezsensowności życia po euforie gdzie chce mi się robic wszyskto, mam poczucie ze ze wszysktim sobie poradzę i ochotę by robić wiele różnych nowych rzeczy. Nie wiem czy te stany są stricte związane z miesiączkowaniem i związanymi z nim zmianami hormonalnymi czy ma to jakieś sowie inne źródło. Proszę o pomoc i rade jak sobie z tą złością i stanami emocjonalnymi radzić w miarę bezpieczny sposób.

dzień dobry,
W pani opisie pojawiło się wiele informacji. Huśtawki emocjonalne muszą być dla pani bardzo uciążliwe, a wręcz niebezpieczne skoro pojawiają się myśli o robieniu sobie samej krzywdy. Zastanawia mnie czy te stany u pani się powtarzają i od jak dawna trwają. Wszystkiego nie przypisywałabym miesiączkom, możliwe że jest to coś więcej. Proszę spróbować bezpiecznych sposobów wyładowania emocji- np. sport, trening uważności, medytacja, pisanie listów w których opowiada pani o swoich emocjach. Sugeruję też udać się na konsultację do psychologa.