Czy dziecko musi stosować tyle leków przy ADHD?

Dzień dobry. Mój Syn ma zdiagnozowany ADHD i autyzm w tym Zespół Aspergera. Przejawia zachowania lękowe i agresywne. Ostatnio do zestawu leków - Concerta, Atomoksetyna, Chydroksyzyna - włączono Tisercin. Jestem przerażona ilością leków. Tym bardziej, że nie ma widocznych korzyści. Tylko po concercie widać że jest lepsze skupienie. Zastanawiam się co jest korzystniejsze czy atomoksetyna czy tisercin? Słyszałam też że atomoksetyna i concerta może jako efekt uboczny wzmagać agresje. Nie chce faszerowac dziecka lekami, po których nie widać znaczących zmian. Concerte i atomoksetyne przyjmuje już ok 4 lata.
KOBIETA, 43 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry.. Pani pytanie skupione jest na farmakoterapii, a współczesna wiedza informuje, że bardzo skuteczną formą oddziaływania są odpowiednie postawy rodzicielskie i zachowania rodziców dostosowane do zaburzeń dziecka. Wprawdzie przy tak powierzchownych - ograniczonych do "etykietek diagnostycznych" informacjach nic konkretnego nie jestem w stanie Pani napisać, zaciekawiło mnie jednak czy korzystali Państwo z pomocy terapeuty rodzinnego. Klinicysty z doświadczeniem w pomocy rodzinom ze stwarzającymi problemy dziećmi. Nie ma takich osób w Polsce zbyt wiele, ale Warszawa to skupisko specjalistów, więc może warto... Z życzeniami zdrowia dla całej Pani rodziny.