Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

ADHD u dziecka

mam troje dzieci i proszę o pomoc jedna z moich córek ma ADHD jest bezczelna bardzo nerwowa i agresywna nie ma szacunku dla rodziców na problemy w szkole potrafi uderzyć mnie wyzywać rzuca wszystkim co ma pod ręką kopie wszystko ma problemy ze skupieniem koncentracji a to trwa od lat jest pod opieką psychiatry i psychologa nie wiem co robić próbowałam różnych sposobów pytałam w szkole co robić ale tam mnie wyśmiali jestem zrozpaczona w pani moja jedyna nadzieja
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Dzień Dobry,
to bardzo dobrze że córka jest pod opieką specjalistów. Być może jednak należy zintensyfikować wizyty u psychologa, lub kierując uwagę terapeuty na konkretne aspekty, starać się więcej "wyciągać" ze spotkań z nim. Nie wiem czy tylko córka czy też i pani uczestniczy w jakiś warsztatach dla rodziców dzieci z ADHD. Warto skorzystać z treningów umiejętności lub zastępowania agresji.Psychoterapia rodziców bywa skutecznym sposobem radzenia sobie z nadpobudliwością dziecka.

0

Witam serdecznie, po przeczytaniu Pani wiadomości pomyślałam , że mogliby Państwo spróbować podjąć psychoterapię rodzinną. Taka forma terapii mogłaby pomóc w ustaleniu zasad rodzinnych, zatrzymaniu przemocy, umocnieniu więzi rodzinnych, wszyscy członkowie rodziny zostaną podczas takiej terapii wysłuchani, rodzice mogą otrzymać pomoc w opracowaniu strategii wychowawczej wobec dzieci.
zachęcam do odszukania specjalisty i pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy