Wychowywanie dzieci z ADHD

dziekuje za porady .za slowa otuchy pragne powiedziec ze z obojgiem dzieci chodze do poradni psychologicznej od 2 lat przeszlam szkole dla rodzicow dzieci z adhd . maz za granica uważa ze przesadzam bo jak moge niemiec sily zajmowac sie sama dziecmi bo niemamy zadnej rodziny dziadki niezyja a ja jak robot dzieci dom szkola nauka szkola zakupy obiad porzadki kazdemu dziecku musze poswiecic uwage pouczyc sie pomuz odrobic lekcje syn z adhd niedaje odpoczac corka ma swoj swój swiat jak dotrzec do n

Na pewno nie jest Pani łatwo. Wymaga to wysokiej organizacji i sprawności, a także wiele miłości i samodyscypliny. Zachęcam także, by w tym napiętym rytmie dnia, tygodnia i miesiąca znaleźć choć chwilę dla siebie. Nie jest to łatwe, jednak taka chwila pozwala naładować akumulator na kolejne wyzwania. A wiadomo, że nienaładowany akumulator nie zasila.

Nie napisała Pani , czy chce dotrzeć do córki, czy do męża. Z tego, co Pani pisze, wynika, że chodzi Pani z córką poradni psychologicznej. Warto, żeby tam porozmawiała Pani o swoich trudnościach. Ukończyła Pani szkołę dla rodziców, a może w Pani miejscowości jest grupa wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD. Takie spotkania z innymi rodzicami to nie tylko wsparcie emocjonalne, ale także możliwość wymiany informacji i pomysłów,jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Co do męża, to warto zaprosić go, gdy jest w kraju, na wizytę w poradni, żeby mogł porozmawiać z psychologiem i dowiedzieć się, czym jest ADHD.