Jakie są objawy ADHD?

Witam jestem młodym nauczycielem praktycznie bez doswiadczenia. Mam w klasie chłopca 7 latka który caly czas przeszkadza innym, chodzi po klasie, zaklada tornister na głowę, piszczy, krzyczy, jest to jego 3 szkoła w innych szkolach uciekał nauczycielom z klasy. Również rzuca się na ziemie bez przyczyny, rzuca ksiązkami. Nie robi zadań na lekcjach. jego poziom intelektualny jest bardzo wysoki. Jednak nie można sobie z nim poradzić na lekcjach na przedstawieniach mowi ze sie nudzi. Czy to adhd?
ponad rok temu

"Nie robi zadań na lekcjach. jego poziom intelektualny jest bardzo wysoki. " To się trochę wyklucza??
Zachęcam do zapytania rodziców o konsultację psychologiczną u dziecka. ADHD jest "modne" ale to jest również wygodne zaszufladkowanie problemów.

wbrew pozorom wysoki poziom intelektualny nie wyklucza tego, że dziecko nie wykonuje zadań. Przyczyną tego mogą być zaburzenia koncentracji, lub nieodpowiednie miejsce w klasie np przy oknie. Pozdrawiam