Jak pracować z chłopcem z ADHD?

Jestem wychowawcą klasy I ( 6 latki) W swojej klasie mam chłopca z typowymi objawami ADHD. Chłopiec jest po przeżyciach traumatycznych ( w m-cu III zmarła mama chłopca ( białaczka). Chłopiec dzięki moim rozmowom jest w trakcie badań w PPP. Proszę o wskazanie porad jak należy pracować z chłopcem aby mu pomóc. Jest to dla mnie bardzo ważne , tym bardziej ,że najbliższa rodzina raczej próbuje wszystko zamiatac pod dywan. A ja bardzo chcę Bartkowi pomóc. Nauczycielka kl I

Witam. Lepsze niż informacje tu z internetu byłyby od psychologa np z PPP. Jest też literatura na ten temat bo tego nie da się Pani tu napisać w kilku zdaniach. Np ważne jest to, żeby w klasie jak najmniej bodźców na niego oddziaływało, aby mógł się skupuć na nauczycielu, zadaniu. Dobre jest to, że chce Pani mu pomóc, zainteresowała się. Można też zachęcić rodzinę do konsultacji z psychologiem.
Magdalena Brabec.

Witam. Wszystko zależy od tego, z czym jest u chłopca największy problem (bo o tym Pani nie pisze). Czy z nadruchliwością, czy problemami z koncentracją, czy zachowaniem (np. problemy z emocjami, agresja, nie przestrzeganie zasad). Chłopiec jest w trakcie badań w PPP - może warto zwrócić się właśnie po pomoc i wskazówki do PPP? Jest organizowanych wiele szkoleń na temat pracy z dzieckiem z ADHD, doradzam skorzystać z takich szkoleń.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/