Problemy z własnymi emocjami

Witam. Mam problemy emocjonalne, nie radzę sobie sama ze sobą. Denerwuję się szybko i w zasadzie na drobnostki. Mam ochotę rzucać wszystkim, wyrywać sobie włosy i wydłubać oczy. W sytuacji, kiedy któraś z osób mnie zdenerwuje mam na myśli różne złe rzeczy. Co mam zrobić?

Witam
Problemy z kontrolowaniem emocji i napady złości
są zazwyczaj reakcją obronną ludzkiej psychiki na lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji są
zapewne Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Zachęcam Panią do psychoterapii.
podczas której leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o rozregulowanym układzie nerwowym. Dość częstą sytuacją, która prowadzi do rozregulowania układu nerwowego jest doświadczenie traumy. To taka sytuacja, która przychodzi nagle, szybko i powoduje uczucie przytłoczenia i przerażenia. Mimo zaskoczenia organizm ludzki mobilizuje dużą ilość energii by stawić czoła takiej sytuacji. Jeśli jednak taka energia nie zostanie rozładowana i pozostanie w ciele będzie dawać o sobie znać. To tylko moja hipoteza. Myślę, że potrzebuje Pani udać się do specjalisty w bezpośrednim kontakcie. Wówczas możliwa będzie diagnoza i odpowiednia pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą. Praca ze specjalistą pomoże Pani opanować trudne emocje, będzie miała Pani możliwość odkryć źródła silnych, nieprzyjemnych uczuć, które towarzyszą Pani na co dzień.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl