Chroniczne zmęczenie, ataki paniki w przeszłości

Co może być przyczyną takich rzeczy? Jestem stale śpiąca, słyszę przeciągłe dźwięki o stałym tonie (np. piszczenie), czuję potrzebę, by 'chronić' innych przed sobą (np. najlepiej się czuję, gdy zamknę się sama w pokoju), często mam uczucie, jakbym nie była sobą. Nie umiem się skupić, w moim ciele pojawiają się jakieś wyładowania, mam bardzo wciągające sny z których nie chcę się budzić. Czuję się, jakbym miała za chwilę zwariować. Miałam kilka ataków paniki w przeszłości. Co robić?

Dzień dobry, symptomy o których Pani pisze mogę mieć proste wyjaśnienie związane
z gospodarką hormonalnę w Pani młodym organiźmie. Mogę być spowodowane niedoborem różnych ważnych minerałów. Niestety mogą mieć też bardziej poważne
nerwicowe podłoże.
Dlatego radziłbym niezwłocznie odwiedzić psychoterapeutę albo psychologa
klinicznego. Im wcześniej tym lepiej.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam Panią. Trudno na odległość trafnie zdiagnozować to co Pani opisała. Jedną z możliwych hipotez jest to, że objawy takie mogą występować po doświadczeniach traumatycznych. To sytuacje, które zdarzają się nagle i szybko a swoją siłą powodują poczucie przytłoczenia i bezsilności. W sytuacjach takich może zostać zablokowana w organizmie duża ilość energii, która potrzebuje być rozładowana. Wówczas niezbędny jest specjalista leczenia objawów traumy. Jeśli moja hipoteza jest prawdziwa proszę skorzystać z zamieszczonej listy http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ a na niej polecam Panią Iwonę Palicką. Gdyby nie chodziło o traumę i tak polecam Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
dobrym pomysłem może być rozmowa z psychologiem, który prowadzi Pani terapię. To on może ocenić Pani stan i ewentualnie zaproponować konsultację psychiatryczną.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl