Problemy z pamięcią i lęk przed wychodzeniem z domu

Witam mam problem ze soba gdy wychodze na zewnatrz to sie tzrese jestem ciagle nerwowa otóz nie mam pracy boje sie isc gdzies czuje sie taka wyobcowana odczuwam pustke w glowie nie potrafie nawiazac relacji czuje sie pozbawiona myslenia to juz trwa dosc długo problemy z pamiecia takie zawieszenie prosze o pomoc

Witam Panią. Z Pani opisu wnioskuję, że jest Pani w dużym kryzysie. Najważniejsze teraz to rozpoznanie co jest źródłem Pani obecnych trudności. Czasami stoi za tym jakieś bardziej lub mniej odległe doświadczenie traumatyczne. To taka sytuacja, która przychodzi nagle, niespodziewanie i swoją siłą powoduje uczucie przytłoczenia. Ponieważ organizm ludzki próbuje stawić tej sytuacji czoła powstaje w nim wtedy bardzo duża energia, która powinna być rozładowana. Jeśli nie jest pozostaje w organizmie i daje o sobie znać w różny sposób. Jeśli moja hipoteza byłaby prawdziwa potrzebuje Pani specjalisty, który pracuje z traumą. Znajdzie Pani taką osobę na załączonej liście http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Jeśli ta hipoteza nie jest trafna proszę udać się w Poznaniu do Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Dolne Chyby. Będzie Pani tam mogła liczyć na pomoc specjalistów. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie,
Opowiada Pani o lęku przed wychodzeniem z domu, o złym samopoczuciu poza nim i dużej nerwowości. Straciła Pani pracę i czuje się wyobcowana. To wszystko jest obciążające i sprawia, że źle się Pani czuje. Warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Długotrwała pomoc jednego specjalisty będzie pomocna w celu polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam.
Opisane przez Panią objawy są niepokojące, w tym sensie, że utrudniają o ile nie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Trudno stawiać diagnozę, czy tez udzielać pomocy przez internet odpisując na pytanie, dlatego warto udać się po pomoc do specjalisty: psychologa, psychoterapeuty czy lekarza psychiatry. Trudności emocjonalne zazwyczaj same nie mijają, a wnioskuję, że te opisane trwają już jakiś czas.
Można skorzystać z pomocy prywatnie lub na NFZ, w każdym przypadku warto.

Pozdrawiam.
Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl