Przemoc fizyczna i molestowanie w dzieciństwie

Witam.Strasznie boje sie isc do kogoś powiedziec komus,wstydze,nie potrafie.Gdy byłam mała byłam molestowana, teraz sie onanizuje co jakis czas, i mam wyrzuty sumienia.Miałam może z 5/6lat.Mama miała ciągle to innego fagasa.Jak nie jeden molestował to drugi bił czym popadnie.Mam blizny, czasami dni ze czuje sie gruba i muszę schudnąć. Mam 18lat, bardzo się boję bo cały czas myślę o tych wspomnieniach, coraz bardziej myślę ze to moja wina wszystko.. Co robić jeśli boję iść gdzieś?

Witam Panią,
Bardzo Pani współczuję, że musiała Pani doświadczyć takich nadużyć i to ze strony osób, które powinny dbać o Pani bezpieczeństwo. Molestowanie i przemoc, których Pani doświadczyła nie są Pani winą, niestety dotykają Panią konsekwencje tych traumatycznych przeżyć. Myślę że trudno z tym poradzić sobie samej i choć na pewno trudno Pani o tym mówić i może trudno komuś zaufać, to zachęcałabym jednak do poszukania w swojej okolicy psychoterapeuty i zgłoszenia się na terapię. Pierwszy krok już Pani uczyniła pisząc o tym tutaj. Może być Pani łatwiej, jeżeli już na pierwszej wizycie powie Pani terapeucie o swoich obawach i wstydzie przed mówieniem o trudnych doświadczeniach. Psychoterapia ma stworzyć bezpieczne warunki do przepracowywania traum z dzieciństwa i może Pani pomóc również w uwolnieniu się od poczucia winy. Proszę zadbać o siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Przyznam, że w tym krótkim opisie Pani doświadczeń wyczuwa się ogromną ilość bólu i cierpienia. Wyobrażam sobie, że musiały to być dla Pani traumatyczne przeżycia. Napisała Pani, że doświadczenia te pozostawiły blizny na Pani ciele. Niestety tego tupu doświadczenia pozostawiają również blizny w naszej psychice. Myślę jednak, że w Pani przypadku możemy mówić o ranach psychicznych, które wymagają uzdrowienia. Niestety trudności, które Pani przeżywa nie da się załatwić przy pomocy odpowiedzi na Pani pytanie. Myślę, że niewiele pomoże moje zapewnienie, że to nie Pani wina. Zdaję sobie sprawę, że decyzja o podzieleniu się tym wszystkim z obcą osobą będzie dla Pani trudna. Proszę jednak poważnie przemyśleć podjęcie psychoterapii mając jednocześnie na uwadze, że jest to forma leczenia, terapeuta objęty jest tajemnicą zawodową a warunki, które on stworzy pomogą Pani w łatwiejszym opowiedzeniu o swoich przeżyciach.

Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Witam serdecznie,
Trudności jakie Pani opisuje utrudniają funkcjonowanie na co dzień. Ciężkie doświadczenia o jakich Pani mówi mogły spowodować wiele uszczerbków. Trauma z przeszłości odbija się na dorosłym życiu. Dobrze, że Pani jest w stanie to zauważyć i nazwać problemem. To już jeden krok bliżej sukcesu.
Proponuję podjęcie się psychoterapii. Pomoc jednego specjalisty przez długi okres czasu pomoże Pani wiele zrozumieć i polepszyć. Warto byłoby również zgłosić ten problem organom sprawiedliwości(policja). Jest Pani dorosła, doświadczyła Pani przemocy seksualnej oraz fizycznej w dzieciństwie. To wszystko skumulowało się również w postaci przemocy emocjonalnej i zaniedbania, które są najbardziej dotkliwe dla młodej dziewczynki i kobiety w dorosłym życiu.
Im szybciej pozwoli Pani sobie pomóc i zgłosi problem, tym sprawniej będzie Pani w stanie się z nim uporać. Proszę uwierzyć w pomoc specjalistów.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu z przekonaniem mogę stwierdzić, że doświadczyła Pani sytuacji traumatycznych, które nadal wpływają na Pani życie. Niestety sama nie upora się Pani z siłą tego co te sytuacje pozostawiły w Pani. Proszę skorzystać z zamieszczonej listy terapeutów i skontaktować się ze specjalistą terapii traumy http://www.interp.pl/lista-terapeutow/
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/