Jaką terapię powinna podając osoba doświadczająca przemocy fizycznej?

Jestem osobą która doświadczyła przemocy seksualnej. Byłam u 2 psychologów ponieważ mocno się odbiło na mojej psychice. Niestety zrezygnowałam z terapii, ponieważ spotykalam się z porównanie ten co przeżyłam z np zagubienie telefonu. Odnosilam wrażenie że raczej się nasmiewają zamiast pomóc. Nie poszłam już więcej i zrezygnowałam z jakiejkolwiek terapii. Teraz kiedy poznam jakiegoś mężczyznę, bardzo szybko mi się nudzi. Nawet jeśli bardzo mi się podoba, to nie potrafie stworzyć bliskiej relacji. Nie wiem jaka konkretnie powinnam formę terapii podjąć?.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Zacznę od tego, że jestem Autorką artykułu na temat Molestowania seksualnego, o konsekwencjach w dorosłym życiu, opublikowanego, na Portalu WP Abc Zdrowie - podjęłam decyzję by się z Panią podzielić (konsekwencje przekroczonych granic seksualnych podobne):

https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic

Pochylam się nad Pani cierpieniem i wyobrażam sobie, co musiała Pani doświadczyć i czego pośrednio doświadcza, na tyle na ile mogę to sobie wyobrazić.

Nie napisała Pani, w jakim momencie Pani życia, doszło do przemocy seksualnej - w dzieciństwie? w dorosłości?

Czy tuż po zdarzeniu przekroczenia Pani granic seksualnych, otrzymała Pani (tak!) potrzebną Pani pomoc specjalistyczną, która była dla Pani niezbędna?

Domyślam się, że nie mówiła Pani Innym o tym zdarzeniu oraz prawdopodobnie zamknęła się Pani w sobie, wycofując się?

Warunkiem zdrowienia i odzyskania wiary w siebie oraz sens świata jest podzielenie się się traumatycznym doświadczeniem oraz podjęcie psychoterapii.

Optymalną (myślę) byłaby dla Pani psychoterapia psychodynamiczna, której celem byłoby zrozumienie swojego stylu funkcjonowania (świadomego/nieświadomego) dynamiki swoich przeżyć/zachowań.

Zachęcam Panią, by nie pozostawała Pani sama, ze swoją historią przemocy seksualnej i w swojej historii przemocy seksualnej w tle.

By pozwoliła sobie Pani na dzielenie się z zaprzyjaźnioną Osobą/Osobami...

Ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla siebie drogi, by stworzyć bliską relację partnerską.
A to jest możliwe!

Chcę Pani powiedzieć, że terapia na początku, może dawać poczucie bezsilności, by potem dać ogromną siłę.

Bo z bezsilności powstaje ogromna siła.

Z przesłaniem dla Pani siły i tylko satysfakcjonującego/uczuciowego związku partnerskiego,

Gdyby miała Pani życzenie kontaktu ze mną, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu osobistego albo via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605