Czy te wszytskie objawy to wynik stresu pourazowego?

Mam coraz większy problem z pamięcią, właściwie nie pamiętam 3/4 swojego życia, nie pamiętam co ktoś mówił do mnie parę chwil wcześniej, bardzo trudno mi się skupić, mam ogromny problem z zasypianiem, ataki paniki, stany depresyjne, potrafię się wyłączyć i patrzeć w jeden punkt, o wszystko się obwiniam i przepraszam, non stop boję się że ktoś mi coś zrobi, mam też stany manii. Najgorzej jest jednak z pamięcią i koncentracją. Byłam molestowana w wieku 12 lat. To cały czas do mnie wraca. Czy te wszystkie objawy to stres pourazowy? Trauma? Jak mam sobie pomóc?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała się Pani podzielić swoimi niepokojącymi Panią symptomami, wskazującymi na uraz psychiczny w dzieciństwie.
Oraz zachęcam panią do podziękowania samej Sobie, że poszukuje Pani wsparcia specjalistycznego.

Pochylam się nad Pani wspomnianym traumatycznym doświadczeniem
w wieku 12 lat.
Wyobrażam sobie, czego musiała Pani doświadczyć i czego doświadcza (na tyle na ile mogę to sobie wyobrazić).

W załączeniu, przesyłam link z artykułami mojego autorstwa, opublikowanego na Portalu Abc Zdrowie, na temat konsekwencji molestowania seksualnego w dzieciństwie, do przeczytania którego Panią serdecznie zapraszam, by mogła Pani znaleźć przyczynę i skutek swoich doznań emocjonalnych:

https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic
oraz:
https://portal.abczdrowie.pl/sekret-dziecka

Nie napisała Pani, czy korzystała z profesjonalnej pomocy, po doświadczonym urazie psychicznym (która była/jest dla Pani niezbędna).
Domyślam się, że nie mówiła Pani Najbliższym, czy komukolwiek o tym zdarzeniu?
Domniemam, że prawdopodobnie zamknęła się Pani w sobie, wycofując się?

Warunkiem zdrowienia i odzyskania wiary w siebie i sens świata jest podzielenie się/dzielenie się traumatycznym doświadczeniem oraz podjęcie psychoterapii.

Ucieszyło mnie, że szuka Pani dla siebie pomocy, bo jest ona Pani potrzebna.
Opisane przez Panią objawy stresu pourazowego same nie miną, dlatego proszę już nie zwlekać i sięgnąć po pomoc do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia psychoterapeutycznego.

Chcę Pani powiedzieć, że na początku terapia może dawać poczucie bezsilności, by potem dać ogromną siłę.
Bo z tej bezsilności powstaje ogromna siła.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest dla Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,
z pewnością ma Pani PTSD i nie wiemy co jeszcze, gdyż objawy widoczne w chiwli obecnej mogą maskować inne. bardzo dobra i skuteczna terapia ptsd jest metoda Przedłużonej Ekspozycji E. Foa. Proszę poszukac terapeuty, jestem przekonana, ż e dobry terapeuta z pozytywnymi opiniami trzymający sie protokołu pomoze pani pozbyć sę wiekszości objawów tego paskudnego zaburzenia i zapomnieć wreszcie o przeszłości. Leki tutaj mają znikomą możliwość znoszenia objawów (wiem z doświadczenia).
W Warszawie jest https://www.uw.edu.pl/terapia-dla-ofiar-wypadkow-drogowych/
Tam znajdzie Pani terapeutów.
Pozdrawiam i pwodzenia!