Czy można bezpłatnie diagnozować się psychiatrycznie?

Dzień dobry, od lat zmagam się z czymś, co na moje nieskalane specjalistyczną wiedzą oko pokrywa się z objawami choroby afektywnej dwubiegunowej. Zgadza się to, że doświadczam epizodów manii, w których robię mnóstwo niesamowitych i wymagających pokładów zaangażowania rzeczy, żeby potem nagle, zupełnie znienacka doświadczyć pogrążenia w stanie, który nazwałbym bliskim depresji. Wtedy zwykle rzucam w kąt wszystko, co robiłem i nie mam siły nawet na podstawowe czynności. Z wiekiem początkowo częstsze epizody depresji zrównały się częstotliwością z epizodami manii, jednak wciąż domniemana przypadłość przeszkadza mi w trzymaniu się długoterminowych planów, osiąganiu wyznaczonych celów i, jak się obawiam, może w przyszłości zaważyć o mojej karierze i życiu osobistym. Obecnie studiuję i nie mam pieniędzy, a bardzo chciałbym poczynić coś w kierunku uzyskania diagnozy i pomocy, ale nie mam pojęcia gdzie się udać. Czy są miejsca, w których mogę otrzymać bezpłatną pomoc? Pozdrawiam i dziękuję.

Jak każdej osobie ubezpieczonej w NFZ przysługuje Panu darmowe leczenie w poradni zdrowia psychicznego. W celu zrealizowania wizyty u psychiatry nie jest wymagane skierowanie. Proszę skontaktować się z wybraną poradnią i umówić wizytę, z Pana relacji wynika, że faktycznie może Pan doświadczać epizodów hipomanii i depresji.