Dlaczego nie mogę usiedzieć w miejscu?

Dzień dobry Mam zdiagnozowany Chad. Ostatnio pojawiła się niemożność usiedzenia w miejscu i związany z tym niepokój. Czym może być spowodowana niemożność usiedzenia w miejscu i związany z tym niepokój.

Dzień dobry,
Skrót CHAD oznacza zaburzenie afektywne dwubiegunowe i pod terminem dwubiegunowe kryją się epizody depresji oraz manii/hipomanii (mniej intensywna mania). Podejrzewam, że wie Pan mniej więcej jakie są objawy depresji a mania stanowi w zasadzie jej przeciwieństwo, czyli przeciwne objawy np. obniżony nastrój - podwyższony, zaniżona samoocena - podwyższona, brak motywacji do działania - podejmowanie kilku aktywności na raz i przechodzenie od jednej do drugiej w krótkim czasie itd. Doradzałabym Panu poczytanie np. w internecie o zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym oraz manii w ramach psychoedukacji. Niemożność usiedzenia w miejscu i niepokój to typowy przykład objawu obecnego w manii/hipomanii. Mam nadzieję, że zażywa Pan leki od psychiatry i warto zgłosić te problemy podczas następnej wizyty. Leki stosowane w CHAD mają za zadanie stabilizować nastrój i zapobiegać depresji lub manii u pacjenta mającego problem z utrzymaniem prawidłowego nastroju i wpadaniem w opisane skrajności. Mam nadzieję, że zrozumiał Pan moje wyjaśnienie i niestety Pana trudność jest objawem choroby.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/