Co oznacza CHAD z objawami depresyjnymi?

Witam. Chciałam zapytać bo choruje na Chad i u mnie jest tak że mam Manie we wakacje były 3 dni Hipomanii potem 2 tygodnie manii 3 dni potem Hipomanii i obniżony nastrój myśli samobójcze samoocena obniżona i podwyższona raz poped w górę raz w dół. I Profesor stwierdzil Chad z objawami depresyjnymi czyli że tylko mam objawy depresji nie depresję? Paroksetyna na depresję mam od wakacji mam Manie robię dużo zakupów. No i Profesor stwierdzil Chad z objawami depresyjnymi a ludzie mówią że nie mogę mieć. Według ICD-10 kryteria dla rozpoznania stanów mieszanych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych (F31.6) przedstawiają się następująco: A. Obecny epizod charakteryzuje się współwystępowaniem, albo szybką zmiennością (tj. w ciągu kilku godzin) objawów hipomaniakalnych, maniakalnych i depresyjnych. B. Zarówno objawy maniakalne, jak i depresyjne, pozostają nasilone przez większość czasu w okresie co najmniej 2 tygodni. C. W przeszłości wystąpił co najmniej jeden dobrze udokumentowany epizod hipomaniakalny lub maniakalny (F30.-), epizod depresyjny (F32.-) lub afektywny mieszany (F38.00). Mogę mieć Manie i depresję albo Hipomanie i depresję a nie tak jak teraz wiem że może być tak że jest cały czas podwyższony nastrój biorę 800 kwetiapiny dziennie jeszce i lamitrin klozapine 25. Chad z objawami depresyjmi co to oznacza?

Jeśli lekarz prowadzący postawi diagnozę- znając Pani historie choroby- warto mu zaufać. Zawsze jednak ma Pani prawo do informacji i dopytania go o przyczyny takiego a nie innego rozpoznania oraz to, jak rozumie Pani stan i jak mógłby pomóc Pani lepiej rozumieć objawy i przebieg choroby. Zachęcam do porozmawiania ze swoim lekarzem.
Dodatkowo wart także podjąć psychoterapię. Psycholog nie tylko pomoże Pani lepiej radzić sobie z objawami choroby, ale także będzie Pani mogła uzyskać wsparcie oraz na bieżąco omawiać z nim swój stan i reagować na zmiany.