Czy mam skutki uboczne działania tego leku?

Witam, biorę najmniejszą dawkę Arypiprazolu, ze względu na powrót pewnego rodzaju manii, nie jestem do końca zdiagnozowana, gdy byłam 2 lata temu w szpitalu określono u mnie epizod depresji. Podczas tegorocznych wakacji za zgodą lekarza odstawiłam leki, jednak znów coś zaczeło się dziać, 3 lata temu miałam stan paranoidalny. Teraz biorę abilify od nie całych 2 tygodni, na początku było w porządku, ale od kilku dni nie radzę sobie ze stresem, dziś miałam poczatek ataku paniki, do tego działania niepożądane drętwiejąca szczęka i dolna warga ust. Co powinnam zrobić czy zgłosić to do mojego psychiatry?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, wymienione przez Panią leki: Abilify (Arypiprazol) powodują szereg skutków ubocznych, które mogą wystąpić u niektórych osób podczas ich stosowania. Substancja ta według ulotki może powodować zmiany nastroju, drżenie, skurcze, dodatkowo można zauważyć zmęczenie, osłabienie, brak pohamowania np. Przed seksem, hazardem itp. W związku z tym powinna się Pani udać do lekarza prowadzącego i porozmawiać o występujących działaniach niepożądanych oraz zasugerować, że powoduje je Abilify (oczywiście, jeśli pojawiły się one dopiero po włączeniu tego leku).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/arypiprazol

https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-schizofrenie-w-leczeniu-covid-hiszpanie-o-obiecujacych-badaniach

https://portal.abczdrowie.pl/abilify-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.