Jakie są skutki uboczne przyjmowania tego leku?

Jakie są niepożądane skutki uboczne przy przyjmowaniu carbicombi 16 w porównaniu z innymi lekami na nadciśnienie? Dziękuję, Piotr

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skutki uboczne leku w podanej dawce są zazwyczaj łagodne i przemijają.

Zgodnie z ulotką leku Karbicombi do najczęstszych działań niepożądanych zaliczyć można zakażenia układu oddechowego oraz zawroty i bóle głowy.

Bardzo rzadko dochodzi do efektów ubocznych, takich jak: zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby, leukopenia, agranulocytoza, neutropenia, hiponatremia czy hiperkaliemia. Rzadkością są również bóle pleców, bóle mięśni i stawów, nudności czy kaszel.

Warto dodać, iż dodatkowe stosowanie innych leków na nadciśnienie może nasilić działanie obniżające ciśnienie krwi wywołane przez lek Karbicombi.

Informacje dotyczące leków na nadciśnienie znajdzie Pan w naszym artykule dostępnym pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-nadcisnienie-rodzaje-bezpieczenstwo. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.