Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są skutki uboczne przyjmowania tego leku?

Jakie są niepożądane skutki uboczne przy przyjmowaniu carbicombi 16 w porównaniu z innymi lekami na nadciśnienie? Dziękuję, Piotr
MĘŻCZYZNA, 71 LAT około miesiąca temu

Nadciśnienie a aktywność fizyczna

Sport to zdrowie ? również dla osób, którym dolega wiele dolegliwości, np. nadciśnienie. O tym, jak dostosować odpowiednią ilość wysiłku fizycznego dla konkretnego pacjenta, tłumaczy dr Piotr Gryglas.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

skutki uboczne leku w podanej dawce są zazwyczaj łagodne i przemijają.

Zgodnie z ulotką leku Karbicombi do najczęstszych działań niepożądanych zaliczyć można zakażenia układu oddechowego oraz zawroty i bóle głowy.

Bardzo rzadko dochodzi do efektów ubocznych, takich jak: zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby, leukopenia, agranulocytoza, neutropenia, hiponatremia czy hiperkaliemia. Rzadkością są również bóle pleców, bóle mięśni i stawów, nudności czy kaszel.

Warto dodać, iż dodatkowe stosowanie innych leków na nadciśnienie może nasilić działanie obniżające ciśnienie krwi wywołane przez lek Karbicombi.

Informacje dotyczące leków na nadciśnienie znajdzie Pan w naszym artykule dostępnym pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-nadcisnienie-rodzaje-bezpieczenstwo. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy