Jakie leki pomogą pozbyć mi się takich problemów?

Dzień dobry, ja cierpię na okropną nerwice i depresję samobójczą i też jest podejrzenie o choroby dwubiegunowa jej ale ja nigdy nie miałam hipo manii czy depresji, ja tylko idę na lit, biorę tylko jeden ml cytrynian litu, wcześniej kiedyś brałam 2 ml tylko że spieprzył mi tarczycę i zaczęła mieć Zawroty głowy jak głowę dałam na dół to przestałam bo się wystraszyłam. Też zażywała m Bus bar i musiałam tylko zażywać pięć mg bo jak zaczęłam zażywać siedem i pół to miałam skutki uboczne spróbowałam też Lamotrygina/lamictal, ale było okropnie. Miałam więcej nerwicy- klaustrofobii więcej i bałam się zasypiać, bałam się też ciemności. Bardzo się denerwuje jakie będę mogła wziąć leki bo ja w ogóle nie mogę funkcjonować, wymiotuje od nerwicy, mam agorofobie tez, boje się stać w kolejkach etc; na antydepresanty nie idę bo dostałam od nich właśnie choroby dwubiegunowej i jest podejrzenie że mam ale ja nigdy żadnych symptomów nie miałam. I jeszcze do tego mam okropnie wrażliwy organizm, zawsze mam skutki uboczne z wszystkiego i muszę tylko małe dawki dawać tak więc chciałabym się zapytać jakie na moją dolegliwość będą leki bo nie wiem co ja mam brać nie wiem co mi lekarza i się bardzo denerwuje bo się strasznie boję antypsychotycznych leków. Jestem nauczycielką i muszę przecież jakoś uczyć!
KOBIETA, 41 LAT 11 miesięcy temu

Witam Panią,

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia depresji i zaburzeń

lękowych jest psychoterapia.

Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu nerwowego

lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe, wtedy doraźnie stosuje się

środki farmakologiczne.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,

ale nie leczą choroby.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i zaburzenia lękowe,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji i zaburzeń lękowych,

ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób

wyleczenia choroby.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/