Co mam zrobić, żeby poprawić swój stan psychiczny?

Dzień dobry leczę się na depresję lękowa i brałam anafranil niestety silne skutki uboczne w postaci zaparć zmusiły mnie do zmiany leki na dulsevie.lekarka stwierdziła że dulsevia jest słabym lekiem i mi nie pomoże.bardzo mnie tym zmartwiła tym bardziej że mój stan psychiczny jest w złym stanie mam lęki mdłości senność.prosze o poradę
KOBIETA, 44 LAT 11 miesięcy temu

Witam Panią,

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia depresji i zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu nerwowego

lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe, wtedy doraźnie stosuje się środki

farmakologiczne.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję lękową, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji i zaburzeń lękowych,

ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę

wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/