W jaki sposób przyjmować leki zapisane na depresję?

Witam serdecznie, Nazywam się Sylwia i mam 25 lat. Od dłuższego czasu cierpię na depresję i zaburzenia lękowe. Moje pytanie dotyczy leków, które przyjmuję, konkretnie o ich łączenie: rano biorę Aciprex 20mg , wieczorem Mirtor 45 mg i teraz muszę jeszcze dodatkowo wieczorem razem z mirtorem brać Convival chrono 500 , czy jest to bezpieczne??? Bardzo boję się tak dużej ilości leków. Proszę Państwa o odpowiedź, chciałabym być już spokojna .

Dzień dobry,
Oczywiście, im mniej leków tym lepiej, z tym nie sposób się nie zgodzić. Nie zawsze jest to jednak możliwe, szczególnie w przypadku terapii zaburzeń psychicznych. Warto zawsze dopytać lekarza, w jakim celu dany lek został zlecony, na co ma pomagać i czy jest rzeczywiście konieczny. Wracając jednak do Pani zestawu leków można stwierdzić, że jest to bezpieczne połączenie leków, przy jednym zastrzeżeniu - szczególnie podczas przyjmowania Convivalu nie wolno starać się o dzieci.
Pozdrawiam.

Witam Panią
Kwestię stosowania leków powinna Pani skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Wnioskuję, że depresję i zaburzenia lękowe leczy Pani
tylko środkami farmakologicznymi.
Jest to leczenie objawowe.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem
psychoterapii w proces leczenia.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji,
nerwicy i zaburzeń lękowych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl