Czy ten lek można stosować na nerwicę?

Witam. Mam od dłuższego czasu problemy z nerwicą. Próbowałam już kilka rodzaji tabletek i niestety bez skutku. Tym razem dostałam convival chrono. Z ciekawości zerkłam na ulotke i okazuje się, że to lek na padaczkę. Czy lekarz przypadkiem się nie pomylił nazw? Obawiam się troszkę... Proszę o odpowiedź.

Witam Panią,

Kwestię doboru i działania leków powinna Pani skonsultować

z lekarzem prowadzącym.

To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną

wiedzę na temat przepisywanych leków.

Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy Pani

tylko farmakologicznie.

Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,

należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.

Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,

bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych

i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.

Leczenie farmakologiczne, tzn. leki przeciwpadaczkowe, środki uspokajające,

obniżające napięcie, czy antydepresanty o dodatkowym działaniu

tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,

ale nie leczą choroby.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/