Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie choroby dwubiegunowej

Moja Żona ma prawdopodobnie chorobę dwubiegunową choć na razie stwierdzono depresję jak je odróżnić i jak mogę jej pomóc
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet. Żona powinna być pod opieką lekarza psychiatry, rozważyć farmakoterapię oraz równolegle podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam
Myślę, że powinien Pan pójść do lekarza psychiatry prowadzącego żonę i z nim porozmawiać o swoich niepokojach i wątpliwościach
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska kubiak

0

Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD) to występowanie epizodów depresji i manii, które przechodzą w siebie wzajemnie lub między epizodami występują okresy zdrowia - remisji. Aby rozpoznać CHAD niezbędne jest obserwowanie przynajmniej jednego epizodu depresji i jednego epizodu manii. Depresja to obniżenie nastroju, spadek napędu w tym upośledzenie zainteresowań i brak odczuwania radości. W manii obserwuje się u pacjenta nastrój wesołkowaty lub gniewny, przyspieszenie napędu i całkowity brak krytycyzmu. W manii charakterystyczne jest znaczne zmniejszenie potrzeby snu, odhamowanie na wielu poziomach i znaczne rozpędzenie z irytacją, że otoczenie nie nadąża. Podejmowane są przez pacjentów dramatycznie nieprzemyślane decyzje skutkujące w przyszłości katastrofalnymi skutkami. Depresja jest wręcz przeciwnym biegunem z zahamowaniem, przygnębieniem, brakiem radości, pesymistyczną interpretacją rzeczywistości i aktywnymi myślami rezygnacyjnymi. Stany wyżej opisane są skrajnie różne i trudno je pomylić. Zaznaczam na koniec, że CHAD wymaga intesywnego leczenia co daje szanse na znaczącą redukcje falowania nastroju i funkcjonowanie w pełni sprawne "zdrowe".

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy