Jak mam poradzić sobie z traumą z przeszłości?

Witam. Jak poradzić sobie z codziennością? Będąc dzieckiem byłam molestowana. Nigdy nikomu o tym nie powiedziałam. Ostatnio wszystko wróciło. Miewam koszmary, myśli samobójcze mimo iż mam dzieci. Są dni że nie potrafię sobie z niczym poradzić, innego dnia tryska energia. Byłam u psychiatry przepisał mi sertagen i tritiko. Początkowo leki pomagały, od jakiegoś czasu jest źle. Wracają koszmary, myśli samobójcze, brak motywacji do życia. Krzyczę na córkę która ma dopiero 8 lat. Bywa że nie reaguje gdy dzieci się kłócą bądź biją. Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Pani:)

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała się Pani podzielić swoim skrywanym sekretem, z którym trudno jest funkcjonować; którego konsekwencje obecnie Pani mocno doświadcza.
Ucieszyło mnie, że szuka Pani dla siebie pomocy, bo jest ona Pani niezbędna.

Jestem autorką dwóch artykułów opublikowanych na Portalu Wirtualnej Polski, o Molestowaniu seksualnym w dzieciństwie, którymi dzielę się z Panią.
Zapraszam serdecznie do przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic

https://portal.abczdrowie.pl/sekret-dziecka

Zmartwiło mnie, że dotychczas nie podzieliła się Pani swoimi traumatycznymi doświadczeniami w dzieciństwie ze Specjalistą albo z bliską Osobą.
Domniemam, że zamknęła się Pani w sobie, wycofując się z codziennej aktywności.

Tak nie musi być!
Warunkiem zdrowienia i odzyskania wiary w siebie i sens świata jest podzielenie się traumatycznym doświadczeniem oraz podjęcie psychoterapii celem przepracowania doświadczeń z przeszłości.

Opisane przez Panią objawy same nie miną, dlatego proszę już nie zwlekać i sięgnąć po pomoc do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki oraz podjęcia psychoterapii.

Z mojej strony chcę Pani powiedzieć, że na początku terapia może dawać poczucie bezsilności, by potem dać ogromną siłę.
Bo z tej bezsilności powstaje ogromna siła.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype/via Messenger.

Z przesłaniem dla Pani i Pani Najbliższych Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji i sprawiają,
że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Przeżyła Pani traumę, zabrano Pani dzieciństwo,
pogwałcono wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie
bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć,
a Pani dusza wciąż cierpi katusze.
Traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa odcisnęły
w Pani duszy piętno i przyniosły wiele trudności
i cierpienia w życiu dorosłym.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić
przeszłości ale może Pani zacząć tworzyć
lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się”
ze zmorami przeszłości.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl