Jak poradzić sobie z przeszłością i molestowaniem?

Miałam kilka nieprzyjemnych seksualnych doświadczeń w przeszłości. Molestowanie, wykorzystywanie seksualne przez partnera. Teraz mam wspaniałego chłopaka, z którym planujemy przyszłość, ale nie potrafię przełamać się do seksu. Boję się, że znów zostanę wykorzystana, że stanę się ciałem. Chłopak cierpliwie czeka, rozumie, ale ta sprawa nie daje mi spokoju. Chcę coś z tym zrobić. Chodzę na terapię, aczkolwiek ten temat został zaniechany przez terapeutkę. Co mogę zrobić, w jaki sposób się przełamać? Bardzo kocham swojego chłopaka, czasami chciałabym się otworzyć i zainicjować sytuację erotyczną, aczkolwiek strach przed tym, co się wydarzyło, wraca bardzo szybko.

Witam Panią,

Bolesne, traumatyczne doświadczenia z przeszłości negatywnie wpływają

na wszystkie obszary funkcjonowania.

Niestety, molestowanie seksualne pozostawia trwały ślad w psychice człowieka.

Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało, pogwałcono wszystkie

Pani prawa, zabrano Pani poczucie bezpieczeństwa.

Dlatego zrozumiałe jest, że przeszłe traumatyczne wydarzenia odcisnęły

w Pani duszy piętno i przyniosły wiele trudności i cierpienia a także zabrały

całą radość życia.

Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości,

ale z pomocą terapeuty może Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.

Jeżeli uważa Pani, że „temat został zaniechany przez terapeutkę”,

to należy porozmawiać o swoich odczuciach z terapeutką.

Jeżeli zastosowana przez terapeutę metoda nie przynosi pożądanych

efektów, to zapewne zostanie zmodyfikowana.

Jeżeli jednak, po szczerej rozmowie i zmodyfikowaniu terapii, terapia nie będzie

przynosiła pozytywnych rezultatów, to proszę pomyśleć o zmianie terapeuty

i wprowadzeniu odpowiednio dopasowanej psychoterapii w proces leczenia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/