W jaki sposób pokonać traumę po molestowaniu?

Witam. Kilka lat temu byłam molestowana przez wujka, braci i sąsiada koleżanki działo się to w różnych odstępach czasu. Mimo upływu lat to wciąż boli i nie potrafię stworzyć żadnej relacji z mężczyzną. Ostatnio przespalam się z kolegą i mój stan psychiczny jest zły mam ochotę się zniszczyć, przespać się z każdym. Powróciły myśli samobójcze o których nie wie moja terapeutka ani mój psychiatra. Moje ciało może i jest kobiety ale w środku jest wciąż ta przerażona dziewczynka. Co mam robić? POMOCY.

Witam,

wskazana jest długofalowa pomoc psychoterapeutyczna oparta na współpracy i zaufaniu. Zaburzenie suicydalne może być spowodowane reakcją depresyjna, wskazana jest szczera rozmowa z lekarzem i psychoterapeuta

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało, pogwałcono
wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie bezpieczeństwa…
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć, a Pani dusza
wciąż cierpi katusze.
Przeszłe traumatyczne wydarzenia odcisnęły w Pani
duszy piętno i przyniosły wiele trudności i cierpienia,
również w życiu dorosłym, a także zabrały całą radość życia.
Nic dziwnego, że po tak bolesnych doświadczeniach
reaguje Pani lękiem, nie może Pani nikomu zaufać
i ma Pani trudności ze stworzeniem satysfakcjonujących
relacji z mężczyzną.
Aby Pani pomóc, potrzebna jest praca nad emocjami,
umysłem , psychiką oraz tym wszystkim, co kojarzy się Pani
z tamtymi przeżyciami.
Odpowiednia psychoterapia pomoże Pani wzmocnić poczucie
własnej wartości oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Skuteczność psychoterapii jednak zależy nie tylko od umiejętności
terapeuty, ale także od systematyczności, zaangażowania
i współpracy osoby zainteresowanej.
Dlatego zachęcam Panią do szczerej rozmowy z psychoterapeutką.
Lekarz psychiatra również powinien wiedzieć o Pani
myślach samobójczych.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, uczęszcza Pani na terapię, proszę porozmawiać na ten temat. Ma Pani za sobą traumatyczne przeżycia, które wciąż wpływają na Pani funkcjonowanie. Potrzebne jest Pani wsparcie, ważna jest relacja terapeutyczna, szczerość w kontakcie. Pozdrawiam serdecznie